Aktualności

Zadbaj o dłonie chłodną porą z witaminą A i E!

Dłonie i paznokcie stanowią wizytówkę zarówno kobiet jak i mężczyzn. To one jako pierwsze wskazują na nasz styl życia, stosowaną dietę, rodzaj wykonywanej pracy oraz wiek. W związku z powyższym powinniśmy dokładać starań, aby były one odpowiednio zadbane. Wszelkiego rodzaju wymówki, które bazują na braku czasu nie stanowią solidnego argumentu, ponieważ troska o dłonie nie angażuje nas zanadto i nie wymaga dużej ilości poświęconego czasu.

Jakie czynniki niekorzystnie wpływają na kondycję naszych dłoni?

Przede wszystkim za stan naszych dłoni odpowiada ich codzienny kontakt z wodą oraz wszelkiego rodzaju detergentami. Ponadto szczególnie niekorzystny wpływ na nie ma pora jesienno- zimowa, kiedy to temperatury potrafią być bardzo niskie, a w konsekwencji nasze dłonie ulegają przemarznięciu. W tym okresie warto szczególnie o nie zadbać, aby zapewnić im należytą ochronę oraz pielęgnację. O tym, jak tego dokonać przeczytamy w dalszej części artykułu.

Co zrobić, aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę w okresie jesienno- zimowym?

Zacząć należy od tego, że nasza skóra pokryta jest tak zwanym płaszczem lipidowym. Wyżej wspomniany stanowi warstwę lipidową naskórka, która odpowiada za ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a tym samym również wnikaniem wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów oraz grzybów, jak i utratą wody. W związku z tym, że wyżej wspomniana powstaje z udziałem gruczołów łojowych, których praca pod wpływem niskich temperatur zostaje zachwiana, koniecznym jest stosowanie preparatów wspomagających ten proces. W tym wypadku nieoceniony będzie krem z witaminami A i E. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że niedobór witamin A i E przyczynia się do wysychania skóry, w związku z czym koniecznym jest ich uzupełnianie. Dodatkowo warto pamiętać o odpowiednim natłuszczaniu skóry, a w tej kwestii nieoceniona będzie oliwa z oliwek. Posiłkując się powyższymi wytycznymi warto znaleźć preparat, który będzie stanowił połączenie niezbędnych witamin oraz tłuszczy pochodzących z oliwy z oliwek. Przykładem może być np. Herbagen. Stanowczo unikajmy natomiast kremów nawilżających, które powstały na bazie wody. Chłodną porą mają one wręcz fatalny wpływ na naszą skórę, gdyż wspomagają jej wysychanie i pękanie.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas pielęgnacji skóry dłoni w okresie jesienno – zimowym?

Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków warto również zadbać o ochronę dłoni w postaci rękawiczek. Permanentne przemarzanie dłoni może skutkować nieodwracalnymi zmianami widocznymi na skórze, dlatego nośmy je zawsze wychodząc z domu. Dodatkowo, pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu organizmu od wewnątrz i spożywaniu zalecanej dziennej dawki napojów. Pomimo tego, że zimą rzadziej odczuwamy pragnienie to nasz organizm w takim samym stopniu potrzebuje wody dlatego też należy o niej pamiętać.

Podsumowując – dzięki stosowaniu się do powyższych zasad zapewnimy naszym dłoniom należytą ochronę, a tym samym zdrowy i piękny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *