Aktualności

W jaki sposób dbać o cerę po 40 roku życia?

Skóra każdego człowieka z wiekiem zaczyna się zmieniać. Traci swoją jędrność przez słabsze nawodnienie i prędzej czy później pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Można ten proces spowolnić poprzez odpowiednią pielęgnację.

Zauważalne zmiany po 40 roku życia

Pierwsze drobne zmiany w zachowaniu i wyglądzie cery można zaobserwować około 30 roku życia, jednak dopiero po 40stce stają się one bardziej widoczne. Znacząco zmniejsza się wówczas produkcja sebum, w konsekwencji czego skóra traci swoją jędrność i zmienia strukturę. Ponadto staje się delikatna i nieodporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Niektórzy specjaliści zalecają stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych na długo zanim się pojawią, ale to właśnie wiek 40+ jest kluczowy jeśli chodzi o odpowiednio dostosowaną pielęgnację, która ma na celu spowolnienie starzenia się skóry.

Jak dbać o cerę po 40stce?

Zmiany hormonalne, które zachodzą z biegiem czasu w organizmie sprawiają, że skóra traci swoją sprężystość, staje się wiotka i wrażliwa. Dzieje się tak przez osłabienie aktywności komórek skóry właściwej, a to z kolei wpływa na mniejszą produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny, które są odpowiedzialne za zdrowy i jędrny wygląd skóry. Aby spowolnić procesy starzenia trzeba pamiętać o trzech niezwykle ważnych krokach. Po pierwsze – dokładne oczyszczanie zarówno rano, jak i wieczorem. Po drugie – tonizacja, która ma na celu utrzymanie delikatnie kwaśnego odczynu cery. I po trzecie – stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego, dostosowanego do cery dojrzałej.

Po jakie kremy do twarzy warto sięgnąć po 40stce?

Aby cera wciąż była dobrze nawodniona i sprężysta, warto sięgnąć po kremy nawilżające o działaniu liftingującym i przeciwzmarszczkowym. Zazwyczaj są one przeznaczone dla wieku 35+. Doskonałym produktem o udowodnionym działaniu jest krem liftingujący i przeciwzmarszczkowy z argireliną marki Herbagen. Oprócz wspomnianej substancji zawiera kolagen morski i olejki, które zwiększają elastyczność i poziom nawilżenia, a także chronią przed wolnymi rodnikami. Warto stosować również kosmetyki dostosowane do pory dnia, na przykład przeciwzmarszczkowy krem na dzień z ekstraktem z borówki oraz jego odpowiednik na noc marki RedVital. To innowacyjne produkty, które w widoczny sposób poprawiają kondycję cery, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Osoby żyjące w zgodzie z naturą mogą sięgnąć natomiast po krem z ekstraktem ze ślimaka marki Herbagen, który zawiera aż 95% naturalnych składników. Stosowany rano i wieczorem daje widoczne efekty w postaci rozjaśnionych przebarwień i zmniejszonych niedoskonałości już po 2 tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *