Aktualności

Pielęgnacja skóry na lato

W lecie jesteśmy spragnieni słońca i wysokich temperatur, zwłaszcza podczas urlopu. Taka pogoda sprzyja wypoczynkowi, odpręża i relaksuje. Niestety promienie słoneczne, woda morska, z basenu, piasek i wiatr nie najlepiej wpływają na naszą skórę. Naruszają jej warstwę hydrolipidową i przyspieszają proces jej starzenia się, dlatego w tym okresie należy zadbać o jej właściwą pielęgnację.

Kremy z filtrami UV – podstawowa pielęgnacja skóry latem

Niemal każdy w lecie marzy o pięknej opaleniźnie. Niemniej jednak warto pamiętać, że nadmierna ekspozycja skóry na słońce przyspiesza jej procesy starzenia się, ponieważ wówczas jest najbardziej narażona na działanie wolnych rodników. Bardzo ważne jest aby wybierać kosmetyki na lato z filtrami UV (najlepiej SPF 50 lub 30). Z kolei po każdej kąpieli słonecznej warto stosować kremy i żele po opalaniu zawierające panthenol, witaminę A i E, co przyspiesza regenerację skóry i zapobiega jej przesuszeniu.

Odpowiednie nawilżanie skóry

Kosmetyki na lato powinny zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Okres letni sprzyja odwodnieniu skóry, która staje się przez to mniej elastyczna i szybciej starzeje się w wyniku zaburzenia produkcji kolagenu.W celu właściwego nawodnienia nie tylko skóry, ale i całego organizmu należy pić 1,5-2 l wody dziennie. Poza tym warto stosować kremy oraz maseczki nawilżające o lekkiej konsystencji. W lecie warto również sięgać po wody termalne – idealnie nawilżające, odświeżające i schładzające skórę.

Oczyszczanie i odżywianie skóry

Skóra w lecie wymaga regularnego oczyszczania. Do spoconej skóry przylepia się kurz i pył, co może zatykać pory i sprzyjać pojawianiu się wyprysków. Okres letni sprzyja też gromadzeniu się większej ilości martwego naskórka. Warto więc co najmniej raz w tygodniu zastosować złuszczająco-oczyszczający delikatny peeling. Pomocne będą też toniki przywracające właściwe pH skóry.

Nie można również zapomnieć o maseczka odżywiających skórę, które zapewnią jej szybszą regenerację. Warto sięgać po maseczki owocowe, które można samodzielnie przygotować albo maseczki z alg czy siemienia lnianego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *