Aktualności

Mydła glicerynowe

Od jakiegoś czasu rośnie świadomość dobroczynne wpływu kosmetyków prostych, zawierających w swoim składzie elementy pochodzenia naturalnego, które nie tylko odżywiają skórę, ale również w zależności od poszczególne dobranych komponentów mogą ją oczyszczać, nawliżać, odmładzać lub chronić przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Takim składnikiem jest właśnie gliceryna.

Dobroczynne właściwości mydła glicerynowego
Mydło, które w swoim składzie oprócz podstawowych substancji myjących posiada również glicerynę będzie działało na skórę przede wszystkim nawilżająco, kojąco i ochronnie. Gliceryna w postaci najprostszej jest bezwonna i dosyć gęsta, przez co dodawana do kosmetyków poprawia ich konsystencję. Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym mocno pochłania wodę, dzięki czemu przechodząc na skórę z dobrze skomponowanego mydła doskonale ją nawilża.

Gliceryna w mydle zapobiega krystalizacji poszczególnych jego składników dodatkowo hamując te, które mogłyby skórę wysuszyć. Dzięki temu, że mydło glicerynowe stworzone jest właściwie tylko z tego składnika mogą z niego korzystać nawet osoby podatne na alergię, ponieważ gliceryna jest środkiem delikatnym, o pH idealnym dla skóry.

Ze względu na swoje roślinne pochodzenie – gliceryna wytwarzana jest z olejów roślinnych – mydła z niej wytworzone mogą być stosowane na skórę całego ciała, łącznie z twarzą i miejscami intymnymi.

Ze względu na możliwość otrzymania wspaniałych mydeł z połączenia gliceryna z olejkami lub wyciągami roślinnymi innego rodzaju mogą być one idealnym kosmetykiem do każdego typu cery, zarówno niemowlęcej, jak i bardzo dojrzałej.

Mydło glicerynowe w swojej czystej postaci pozwoli na wytworzenie i zachowanie bariery lipidowej skóry, która doskonale broni cialo przed wysuszeniem, a tym samym przed zbyt wczesnym zestarzeniem się. Delikatne, hypoalergiczne i miękkie mydło świetnie sprawdzi się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet w każdym wieku, dlatego nie warto sięgać po kosmetyki że skomplikowanym, sztucznym składem.

W naszym sklepie znajdziesz mydła glicerynowe o pięknym, wyrazistym i naturalnym zapachu takie jak np. truskawka, konwalia, marakuja, trawa cytrynowa, banan i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *