Aktualności

Jak zadbać o cerę po 40 roku życia?

Poznaj sprawdzony przepis na piękną skórę. Oto krótki poradnik, jakie kosmetyki stosować, gdy skończymy 40 lat. Co wybrać: serum różane, krem z kolagenem, a może kremy naturalne?

Pielęgnacja cery po czterdziestym roku życia wymaga odpowiedniej wiedzy w zakresie wyboru kosmetyków. Niestety skóra w tym wieku zaczyna borykać się z traceniem elastyczności i jest zdecydowanie mniej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który przybliży skuteczną pielęgnacje dla kobiet po 40 roku życia. Poznaj nasze wskazówki i odmień wygląd swojej cery.

Przepis na idealną pielęgnacje po czterdziestce

Skóra po czterdziestym roku życia wymaga od nas dużo większego zaangażowania w dobór właściwej pielęgnacji. Wiek i zmiany hormonalne odbijają skutecznie piętno na nawilżeniu i sprężystości naskórka. Niestety skóra po czterdziestce staje sie wiotka i dużo bardziej podatna na wszelkie rodzaju uszkodzenia, podrażnienia. Osłabienie fibroblastów, mniejsza produkcja kolagenu, elastyny to główne przyczyny małej jędrności skóry. Dostosowując swoją codzienną pielęgnacyjną rutynę do nowych potrzeb skóry możemy jeszcze długo cieszyć się pięknym, atrakcyjnym wyglądem.

Oczyszczanie, tonizacja, nawilżanie w praktyce

O skórę dojrzałą należy się szczególnie troszczyć każdego dnia. Regularne i właściwe pielęgnowanie cery jest kluczem do zachowania jej ładnego wyglądu.

  • oczyszczanie skóry – o tym etapie pielęgnacji należy pamiętać rano i wieczorem. Niestety cera po czterdziestym roku życia jest zdecydowanie mniej odporna na podrażnienia. Zagwarantowanie odpowiedniej ochrony skóry przed przesuszeniem jest niezwykle istotne, dlatego pamiętajmy o regularnym nawilżaniu. Unikajmy produktów przesyconych chemicznymi ulepszaczami. Stawiajmy na kosmetyki naturalne, które posiadają przyjazny skład. Do oczyszczania stosujmy mleczko oczyszczające albo płyn micelarny. Do mycia używajmy delikatnych żeli lub pianek uwzględniających potrzeby skóry dojrzałej!
  • tonizowanie skóry – skóra po dokładnym oczyszczaniu wymaga przywrócenia odpowiedniego poziomu kwasowości. Wybierajmy delikatne toniki lub hydrolaty, wystrzegajmy się agresywnych składów.
  • peeling enzymatyczny – dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling enzymatyczny, który w delikatny sposób usunie zanieczyszczenia i wygładzi naszą skórę.
  • nawilżanie skóry – to bardzo ważny krok w rutynie pielęgnacyjnej. Odżywianie i nawilżanie cery po czterdziestce gwarantuje jej właściwe funkcjonowanie. Zadbajmy o dostosowanie produktów do czasu ich stosowania. Zakupmy krem na dzień i na noc, bezwzględnie wdrożmy do naszej pielęgnacji serum różane, które ułatwi nam zatrzymanie młodego wyglądu. W składzie kremów szukajmy witaminy A, E i C, a także peptyd i kwasu hialuronowego. Wybierajmy kremy posiadające w składzie naturalne ekstrakty roślinne, które w realny sposób poprawiają stan cery. Nie zapomnijmy o kremach pod oczy, które warto też aplikować w okolicę ust np. krem z kocanek, które redukują zmarszczki. Możemy pokusić się nawet o serum z ekstraktem ze śluzu ślimaka, który chwalą sobie kobiety na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *