Aktualności

Dobroczynne działanie srebra na skórę Twojego dziecka.

Coraz więcej osób sięga po kosmetyki naturalne, a marki kosmetyczne wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom konsumentów — wciąż udoskonalają ich receptury. Propozycja marki BIO-G, biokosmetyki oparte na jonach srebra, osiągnęła już ogromny sukces rynkowy. Kluczem do powodzenia marki jest profesjonalizm i kreatywność, z jaką wykwalifikowany zespół specjalistów od 2011 roku tworzy i rozwija wyjątkową formułę kosmetyków dla dzieci.

Obecnie istnieją tylko trzy firmy na świecie (i tylko jedna w Bułgarii, skąd pochodzi firma BIOG), wykorzystujące w produkcji kosmetyków dla dzieci wodę ze srebrem w połączeniu ze składnikami naturalnego pochodzenia: wysokiej jakości olejkami roślinnymi i ekstraktami ziołowymi. Takie połączenie sprawia, że kosmetyki BIO-G skutecznie poprawiają wygląd skóry, z kolei wykorzystanie nanosrebra sprawia, że są przyjazne skórze i całkowicie nietoksyczne.

W przemyśle kosmetycznym stosuje się srebro koloidalne — ma ono postać dodatnich jonów zawieszonych w wodzie. Jest to roztwór, w którym cząsteczki srebra są równomiernie rozmieszczone. Jak wspomnieliśmy, srebro w tej postaci jest całkowicie bezpieczne, jony srebra są nietoksyczne i nie kumulują się w organizmie. Jaka jest przewaga srebra w wersji nano nad srebrem konwencjonalnym? Po pierwsze, mikroskopijne cząsteczki srebra mają znacznie większą powierzchnię czynną i tym samym ogromny potencjał biobójczy. Po drugie, nanosrebro posiada uniwersalne zastosowanie i niezwykłą aktywność. Srebro stosowano powszechnie jako uniwersalny środek leczniczy z uwagi na szerokie spektrum działania przeciwko patogenom takim jak bakterie, wirusy, grzyby czy pierwotniaki.

Głównym składnikiem kosmetyków BIO-G jest woda z jonami srebra, które w kontakcie z naskórkiem tworzą nieprzenikalną dla bakterii i wirusów powłokę — działając przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Srebro ma także działanie antyseptyczne: na przedmiotach pokrytych srebrem nie rozwijają się bakterie, a skóra osób stosujących „srebrny” krem jest przez długi czas chroniona tarczą antydrobnoustrojową.

Kosmetyki z dodatkiem tego metalu regulują wydzielanie potu i wpływają pozytywnie na pracę gruczołów łojowych. Chronią także przed szkodliwymi czynnikami środowiska – mrozem, wiatrem, palącym słońcem.

Srebro wpływa pozytywnie na pracę gruczołów łojowych oraz niszczy większość bakterii mogących wywoływać stany zapalne skóry (zapalenie mieszków włosowych, trądzik pospolity, itp.). Stymuluje także proces regeneracji komórek. To idealny kosmetyk o cechach medycznych. I co ważne, kosmetyki zawierające srebro nie wymagają żadnych konserwantów syntetycznych.

Biokosmetyki BIO-G z nanosrebrem działają na skórę ściągająco i normalizująco, regenerują i nawilżają naskórek, koją podrażnienia. Dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym składnikom są odpowiednie dla każdego rodzaju cery, szczególnie dla skóry trądzikowej oraz delikatnej skóry dzieci — już od pierwszych dni życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *