Aktualności

Demakijaż – woda micelarna, mleczko czy olejek?

Zdrowa i zadbana skóra wymaga codziennej pielęgnacji. Jednym z ważnych elementów jest wieczorny demakijaż, który pozwala usnąć z twarzy pozostałości kosmetyków i zanieczyszczeń środowiska, a także przygotować ją na nocny odpoczynek. Na rynku mamy różne produkty do demakijażu: olejki, wody micelarne i mleczka. Pytanie jest który z tych produktów wybrać, aby cera była dokładnie oczyszczona.

Woda micelarna

Płyn micelarny to połączenie właściwości mleczka i toniku. Płyn jest przeznaczony dla kobiet, które chcą szybko usunąć makijaż, oczyścić twarz, a dodatkową ją nawilżyć.Woda micelarna nie narusza bariery ochronnej, dodatkowo jest wzbogacony o substancje aktywna, a co ważnie nie zawiera zapachów i barwników. Chyba największą zaletą płynów micelarnych jest ich wielofunkcyjność i to, że radzą sobie one z każdym rodzajem brudu, który znajduje się na twarzy.
W sklepach znajdziemy płyny, które są przeznaczone do różnych typów skóry. Bardzo ważne jest używanie odpowiedniego płynu dostosowanego dokładnie do konkretnej cery: suchej, mieszanej, tłustej, naczyniowej, wrażliwej itd.
Do demakijażu oczu można wykorzystać dwufazowy płyn, jest to odpowiedni płyn przeznaczony właśnie do tego zabiegu.

Mleczko do demakijażu

Zmycie makijażu można również wykonać przy użyciu mleczka, które różni się od wody micelarnej swoją formułą, która jest oparta na bazie bogatej w tłuszcz. Zadaniem mleczka jest nie tylko zmyć makijaż, ale również nawilżyć skórę. Mleczko najlepiej sprawdza się u osób ze skórą suchą, potrzebującą nawilżenia. Zmycie makijażu mleczkiem (nawet powtarzanie tej czynności kilkakrotnie) nie niweluje potrzeby mycia twarzy. Po użyciu mleczka, twarzy pozostaje tłusta i trzeba ją umyć dokładnie wodą, żelem lub tonikiem. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że mleczko nie zawsze sobie radzi z usunięciem wodoodpornego tuszu do rzęs, dlatego też może być niezbędne użycie płynu dwufazowego.

Olejek do demakijażu

Zadaniem olejku do demakijażu, tak samo jak przy wcześniej wymienionych produktach jest pozbycie się makijażu ze skóry. Olejek ma delikatniejsze działanie i nie powoduje podrażnień.
Zadaniem olejku jest rozpuszczenie substancji na bazie tłuszczu takich jak: sebum, podkład i zanieczyszczenia środowiskowe.
W związku z tym, że demakijaż olejkiem jest dużo łagodniejszy, nie uszkadza on warstwy hydrolipidowej skóry (czyli płaszcza ochronnego skóry, który zbudowany jest z wody i lipidów).
Olejek jest dobry dla każdego typu cery, oznacza to, że nadaje się dla skóry suchej, tłustej, normalnej, a także mieszanej. Są również olejki dedykowane np. do cery z problemami.

Demakijaż jest bardzo ważnym zabiegiem dla skóry. Choć najczęściej nie widać tego gołym okiem, twarz po całym dniu jest brudna od kurzu, spalin, sebum, potu, a także innych osadów, które zatykają pory.
Niedokładnie zmyty makijaż jest przyczyną podrażnień cery, a także zaczerwienionych i opuchniętych oczu o poranku. Należy pamiętać, że źle oczyszczona skóra, tworzy barierę dla substancji odżywczych, które są zawarte w kosmetykach do pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *